Kedves vásárlóink!

A kiszállítás technikai okokból február 26- ig szünetel!
Megrendeléseiket továbbra is fogadjuk, és február 27-től kiszállításra kerülnek!

Megértésüket köszönjük!

Fordító: Árokszállásy Zoltán Kiadó: Corvina Kiadó Oldalak száma: 792 Megjelenés: 2009. január 01. Kötés: Kartonált ISBN: 9789631358346 Méret: 185 mm x 168 mm x 57 mm

Az ősi kultúra szent szimbólumai közel állnak az emberi lét lényegéhez. A közös jelképek még a racionalizmus, fogyasztói mentalitás és a szüntelenül megújuló látványvilág uralta nyugati kultúrában is változatlanul formálják szellemi és érzelmi világunkat.Könyvünk képekkel szemlélteti az emberiség ősi törekvését, hogy megmagyarázza és befolyásolja az őt körülvevő világegyetemet. Három kategóriába (népek, vallások, misztériumok) sorolva gyűjtöttük csokorba a világ néhány igen erőteljes szent szimbólumát és képét. Mindhárom téma látóköre végtelen. Beletartozik mind a keleti, mind a nyugati, mind az ősi, mind a kortárs kultúra, s azon belül a művészet, rítus, mítosz és szellemiség.A könyvünkben vizsgált tartós hatású szimbólumok a kultúrák és hagyományok sokféleségét képviselik. Együtt pedig nem annyira a hiedelmek különbözőségét mutatják fel, mint inkább a közös ösztönt, amely az alkotás erejével próbálja megfogalmazni az emberi alapélmény legalapvetőbb igazságait.Könyvünk képekkel szemlélteti az emberiség ősi törekvését, hogy megmagyarázza és befolyásolja az őt körülvevő világegyetemet. Három kategóriába (népek, vallások, misztériumok) sorolva gyűjtöttük csokorba a világ néhány igen erőteljes szent szimbólumát és képét. Mindhárom téma látóköre végtelen. Beletartozik mind a keleti, mind a nyugati, mind az ősi, mind a kortárs kultúra, s azon belül a művészet, rítus, mítosz és szellemiség.

7,500 Ft

Share on facebook
Megosztás Facebookon

Leírás

Fordító: Árokszállásy Zoltán
Oldalak száma: 792
Megjelenés: 2009. január 01.
Kötés: Kartonált
ISBN: 9789631358346
Méret: 185 mm x 168 mm x 57 mm

A könyvünkben vizsgált tartós hatású szimbólumok a kultúrák és hagyományok sokféleségét képviselik. Együtt pedig nem annyira a hiedelmek különbözőségét mutatják fel, mint inkább a közös ösztönt, amely az alkotás erejével próbálja megfogalmazni az emberi alapélmény legalapvetőbb igazságait.